REALIZACE-INTERIÉR-VÝSTAVY- EXPOZICE-REKLAMA

Jsem absolventem ,,Lidové konzervatoře Ostrava" obor výtvarná fotografie a absolventem  ,,Institutu tvůrčí fotografie".

 

Uměleckou a výtvarnou fotografii se zabývám řadu let. Své fotografie publikuji a zveřejňuji na různých výstavách a galeriích.

Zaujala a nadchla mne technika digitální fotografie a následné  tvorby v grafických programech, umožňujíci úpravu fotografii.

Na těchto stránkách, bych vám rád představil, některé své práce. A vlastně i sám sebe .

Co by...fotografa.

Převážná část, objektu mého zájmu focení, jsou ženy. Źena, mne vždy lákala, inspirovala, burcovala nějaké mé vnitřní vědomí, pocity.. touhy...

Ztvárnit a zhmotnit mé myšlenky .... Ženu, vidím jako krásnou smyslnou bytost, ale i vášnivou, provokující... svými pohyby, pózami,

gesty. Snad se mi to podaří - podařilo... vyjádřit to v mých fotografiích. Někdy ..snad můžou působit, něžně,romanticky...ale i brutálně smyslně..odvážně.

Ale, naláka mne fotit jen ženy..ale i zajímavé scenérie, zátiši, přeměty. Vše co mne zaujme, co se mi líbí.A nechat to jen tak ...nebo, záběr dotvořit v PC.

                                  Vyjadřit, své nějaké vize,myšlenky je věc..jedna. Může se to nazvat - umění.A doufám že to umění je.

                                  Dělat fotografii v rámci komerčního využití,je věc druhá.

Fotografie mne baví. A pokud se podaří, zúročit mou tvorbu ve finanční prostředky. Je to příjemné.

Takže mi nejsou cizí ,zcela ryze komerční záležitosti. Nejsem absolutně závisly na komerčním využití mých fotografii a služeb. Své fotogafie ,,prodávám" .

A potěší mne ,když si někdo nějakou koupí. Těší mne, že někde je umistěné mé dílo... má svoje místo a sem tam se na něj někdo koukne.

Budeli, mi někdo věřit a že správně zachytím a zobrazím , nějakou část jeho života, nebo blízké osoby. Budu opět potěšen. Protože u toho budu .

Může to být - svatední den, den s dítětem, den ve škole, okamžik s člověkem, kterého máte rádi, který pro vás neco znamená. Zajímavá reportáž, nebo interiér

..tam všude může být nápad, kreativita. Netradiční pojetí,způsob, prezentace.


                                   Myšlenka - Nápad...to mne baví.

 

Neuvádím zde nějaký ceník...hodinovou sazbu ...či, tak něco... Nejde o čas. Jde o výsledek. Každý záběr je okamžik, který se nebude opakovat. A já můžu být u toho.

Času mám dost

                               Miroslav Čajanek